Wydarzenia

Poniedziałek - 04.06

10:00 Warsztaty dla studentów Autoprezentacja na rynku pracy
Prowadzący: Alicja Rasmus

Szkolenie ma na celu wypracowanie metod skutecznej prezentacji i budowania wizerunku. Podczas szkolenia uczestnicy poznają czynniki wpływające na budowanie wizerunku, będą mieli okazję do poznania własnych mocnych stron i obszarów do rozwoju w aspekcie skutecznej prezentacji.
  • Efekt pierwszego wrażenia
  • Czynniki wpływające na budowanie wizerunku
  • Mowa niewerbalna w prezentacji
  • Trudne sytuacje podczas prezentacji
» Zapisy na warsztaty (liczba miejsc ograniczona do 20 osób)


Doskonałe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
Prowadzący: Ewa Worotyńska - Kos

Szkolenie obejmować będzie praktyczne aspekty przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej. Uczestnicy dowiedzą się co wpływa na skuteczność prezentacji podczas rozmowy, jak przygotować się jeszcze przed rozmową oraz poznają techniki które warto zastosować podczas samego spotkania z pracodawcą. Podczas szkolenia przeanalizujemy również trudne pytania, z którymi mogą się zetknąć kandydaci i wypracujemy najlepsze sposoby poradzenia sobie z takimi sytuacjami.

» Zapisy na warsztaty (liczba miejsc ograniczona do 20 osób)

Miejsce: Sukcesja, Poziom -1
» Link do wydarzenia na Facebooku
12:00 GRYwalizacja Pierwszego dnia Tygodnia Juwenaliowego będziecie mogli wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez Centrum Handlowo – Rozrywkowego Sukcesja. Weźmiecie byka za rogi, zamienicie się w zawodnika sumo i skoczycie w dal na bungee. Nie zabraknie śmiechu i dobrej muzyki. Jest to idealna szansa na przygotowanie się do Zmagań Wydziałów!

Miejsce: Sukcesja POZIOM -1
17:00 Turniej Kręgli W poniedziałkowy wieczór odbędzie pierwsza piracka konkurencja - Turniej Kręgli z opaską na oku! Jeśli chcecie wziąć udział to do 31.05 zgłaszajcie swoje 4-osobowe zespoły osobiście w Kręgielni Król Kul, mailowo kontakt@krolkul.pl lub telefonicznie 600-690-730.

Miejsce: Kręgielnia Król Kul, Aleja Politechniki 1, Łódź 93-590, CH Sukcesja
» Link do wydarzenia na Facebooku
19:00 Juwenaliowy Wieczór ze Stand-upem "Wstań, powiedz: nie jestem sam”
...albo przyjdź 4 czerwca i posłuchaj, co powiedzą inni podczas II edycji Juwenaliowego Wieczoru Stand-upowego!
Zapraszamy wszystkich entuzjastów dobrej zabawy, ciętej riposty, tematów tabu i czarnego humoru.

Gwiazdami wieczoru będą: Juliusz Sipika - "Najbardziej znany wśród nieznanych łódzkich stand-uperów. Posiada telefon komórkowy marki Nokia oraz krzywy kręgosłup.....moralny."

Paweł Chałupka - Jak sam o sobie skromnie mówi: „Jestem Paweł i uprawiam stan-up w piwnicach.” Przyjdź, posłuchaj, a na pewno nie pożałujesz!

​Nie może Was zabraknąć!

Miejsce: Kręgielnia Król Kul, Aleja Politechniki 1, Łódź 93-590, CH Sukcesja
» Link do wydarzenia na Facebooku
Kontakt: s.odwazny@samorzad.p.lodz.pl

Wtorek - 05.06

12:30 Bieg na orientację Nie możecie doczekać się juwenaliowych koncertów? Z pewnością wysłuchanie wszystkiego, co dla Was przygotowaliśmy będzie wymagało dobrej kondycji. 
Dlatego przygotowaliśmy wydarzenie, w którym możecie sprawdzić, w jakiej jesteście formie i ile wiecie o naszej uczelni, i nie tylko o niej. Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu na orientacje, podczas którego będziecie musieli w jak najkrótszym czasie odwiedzić wszystkie stacje zlokalizowane na kampusach PŁ i rozwiązać czekające tam zadania. 
Dla tych, którzy podołają temu wyzwaniu w jak najkrótszym czasie czekają atrakcyjne nagrody! 
Zapraszamy w Juwenaliowy wtorek 05.06.2018 do SDS, pamiętajcie o wcześniejszym uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego. I śledzenia wydarzenia na oficjalnym fanpage Juwenalia Łódzkie.

Udział w biegu zalicza imprezę masową!

» Regulamin biegu na orientację

Miejsce: Kampusy Politechniki Łódzkiej, start i meta SDS
» Link do wydarzenia na Facebooku
Kontakt: bieg@samorzad.p.lodz.pl
19:00 Wielki Turniej Osiedla Wielki Turniej Osiedla to coroczne rozgrywki między studentami mieszkającymi w Domach Studenckich. Finałem wszystkich zmagań trwających kilka miesięcy jest Turniej Siatkówki.  

Środa - 06.06

13:00 Zmagania Wydziałów Zmagnia Wydziałów to nieodzowny element Juwenaliowego tygodnia na Politechnice Łódzkiej. Podczas tego wydarzenie studenci oraz pracownicy naszej uczelni mogą wziąć udział w rywaliacji między wydziałami wypełnionej mnóstwem śmiechu i humoru. Zmagania składają się z wielu konkurencji o niecodziennym charakterze, gdzie uczestnicy muszą zarówno wykazać się kreatywnością, jak i sprawnością fizyczną. Zmagania Wydziałów są idealnym wydarzeniem do integracji jednostki, a wspólnie wypracowane zwycięstwo przynosi niezmierną satysfakcję uczestnikom.

Miejsce: Kampus B Politechniki Łódzkiej
» Link do wydarzenia na Facebooku
21:00 Wielkie Grillowanie i Turniej Flanek Ahoj kamracie! Zbieraj swoją piracką załogę i przybywaj na turniej flanek polączony z wielkim grillowaniem. Dobre piwo,wyśmienite jedzenie, zaciekła rywalizacja i świetne towarzystwo, to wszystko znajdziesz jeśli tutaj się pojawisz. Każdy student Politechniki Łódzkiej może wziąć udział w turnieju ze swoją drużyną i walczyć o tytuł mistrza flanek.

Miejsce: Plac rozrywki za III DS Osiedla Akademickiego PŁ
» Link do wydarzenia na Facebooku

Czwartek - 07.06

14:00 Finał Siatkówki Zmagań Wydziałów Ostatnią z konkurencji, w jakiej będą rywalizować Wydziały naszej Uczelni jest turniej siatkówki. 

Miejsce: Sala gimnastyczna Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności
22:00 Klubowe Juwenalia W czwartkowy wieczór przy klubowych rytmach zostaniemy wprowadzeni w muzyczny klimat podczas Oficjalnego Rozpoczęcia Juwenaliów Politechniki Łódzkiej 2018.

Miejsce: Lordi's Club, ul. Piotrkowska 102

Piątek - 08.06

15:00 Pochód i Scenki Juwenaliowe Domów Studenckich Tradycyjnie w piątek odbędzie się pochód, który wyruszy spod Rektoratu Politechniki Łódzkiej i przejdzie ulicami Skorupki, Radwańską i al. Politechniki. Podczas pochodu Domy Studenckie zaprezentują scenki o tematyce juwenaliowej. Najbardziej kreatywne występy, które zachwycą jury, otrzymają nagrody!

Miejsce: Start spod Rektoratu Politechniki Łódzkiej
» Link do wydarzenia na Facebooku
20:15 Koncerty: Miejsce: Kampus B Politechniki Łódzkiej
PKS - Sound Fusion Sound Fusion to przede wszystkim zespół łączący piątkę pasjonatów muzyki, sukcesywnie tworzących nowy materiał. Po długiej przerwie w aktywnościach muzycznych postanowili zacząć od nowa. Dograny skład, nowa nazwa oraz materiał już zdobyły serca, a właściwie uszy słuchaczy - Sound Fusion otrzymał Nagrodę Publiczności podczas XXII edycji Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów! Trudno znaleźć drugi zespół, w którym panuje tak przyjazna i rodzinna atmosfera, a od którego również na scenie czuć pełen profesjonalizm i pasję!

Normalsi „Twórczość  Normalsów intryguje – napisał miesięcznik „Teraz Rock” – Muzycznie osadzona w grunge`u, tekstowo dość poetycka, z konceptualnym zarysem poszczególnych albumów”.

Oparty na tekstach i muzyce Normalsów  spektakl  „Łajza” przyniósł Normalsom uznanie środowisk artystycznych i szerokiej publiczności, interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną.

Zespół Normalsi  tworzą:  Piotr Chypis Pachulski – gitary, wokal, Przemek Wyrwas – gitara basowa, Michał Usdrowski – perkusja

Myslovitz Polski zespół rockowy, założony w 1992 w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego. Gatunek muzyczny: Rock Alternatywny, Psychodelia, indie. Uważany za jeden z lepszych zespołów rockowych w Polsce. Znani sa z takich hitów jak : “Długość dźwięku samotności”, “Scenariusz dla moich sąsiadów”, “Z twarzą Marylin Monroe” i wielu wielu innych! 

Dwa Sławy Łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami - Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix -postanawiają w 2006 roku oficjalnie połączyć siły aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy.


Extazy Zespół powstał w 2009 roku. Liderem i wokalistą zespołu od początku istnienia jest Kamil Chludziński. Wcześniej członkowie zespołu działalność muzyczną wydawali pod nazwą Matrix. Grupa zadebiutowała w 2009 roku, singlem Smakować będę cię.

Sobota - 09.06

12:00 Śniadanie Juwenaliowe Startujemy z nową tradycją śniadanie juwenaliowe. Wydarzenie znane z innych uczelni wkracza na nasz tydzień atrakcji. Przygotuj swój koc, dobry humor oraz miejsce na zupę, która zapewni energię od rana. Czas umili dobra dawka pozytywnej muzyki oraz konkursy i niespodzianki. Widzimy się na placu rozrywki za III DS osiedla akademickiego PŁ, START 12:00!

Miejsce: Plac rozrywki za III DS Osiedla Akademickiego PŁ
» Link do wydarzenia na Facebooku
20:15 Koncerty: Miejsce: Kampus B Politechniki Łódzkiej
PKS - Incident Allies Jeśli kiedykolwiek sądziliście, że era grunge'u przeminęła, to z pewnością zespół Incident Allies udowodni Wam, że to nieprawda. Brudne gitarowe riffy, mięsiste brzmienie basu oraz srogie uderzenie perkusji okraszone drapieżnym wokalem, a to wszystko przekazane ze słowami w rodzimym języku. To niewątpliwie najlepszy opis tych młodych muzyków. Zespół koncertował w wielu łódzkich klubach, takich jak Magnetofon czy Stereo Krogs. W 2016 roku otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów. Po rocznej przerwie ponownie dał o sobie znać na początku tego roku grając kilka koncertów i zajmując drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Bands' Battle organizowanym przez SGH w Warszawie. Muzycy są w trakcie nagrywania materiału na ich debiutancką EP'kę.

Rail ​Zespół powstał w Piotrkowie Trybunalskim. W trio Mateusz Żerek, Mateusz Jabłoński i Łukasz Kujawski tworzyliśmy piosenki w garażu. Na początku 2014 roku dołączył perkusista Łukasz Zatorski i stwierdziliśmy, że nadszedł czas, aby „wyjść z mroku”. Co zabawne, w sekcji pracują Łukasze, a na froncie Mateusze. Pewnie nie każdego to bawi, ale nas tak. Od samego początku nasza droga miała jasno wyznaczony cel, czyli tworzenie własnych kompozycji. W sumie dorobiliśmy się 11 piosenek i aktualnie zbieramy kasę nagranie zgromadzonego materiału oraz jesteśmy na etapie przekładów tekstów na nasz ojczysty język. Gramy szeroko pojętego rock n’ rolla, inspirujemy się takimi zespołami jak Pearl Jam czy Cree. Do tej pory nagrywaliśmy prowizorycznie tylko w garażu. Z racji tego, że istniejemy stosunkowo krótko niestety nie możemy pochwalić się większymi osiągnięciami poza udziałem w finale przeglądu Rockowanie w ŁDK” i występem w castingu jurorskim Must Be The Music. W maju ubiegłego roku udało nam się wygrać Przegląd Kapel Studenckich, dzięki czemu stanęliśmy na jednej scenie z czołowymi polskimi zespołami i zagraliśmy przed kilkutysięczną publiką.

SMKKPM Jesteśmy grupą komediowo muzyczną. Nasz występ to humorystyczne piosenki połączone ze zgrabną konferansjerką. Mamy za sobą parę tytułów i nagród na festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, studenckiej oraz na przeglądach kabaretowych.

Quebonafide Quebonafide - właściwie Kuba Grabowski. Polski raper, piosenkarz, autor tekstówy oraz freestylowiec. Na początku swojej kariery członek duetu Yochimu, wraz z raperem Fuso. W latach 2012/2013 próbował swoich sił w bitwach freestylowych. Popularność przyniósł mu mixtape “Eklektyka” wydany w lipcu 2013 oraz wystąpienie w utworze “Euforia” Pawbeatsa. 27 marca 2015 wyszła jego pierwsza oficjalna płyta pt.”Ezoteryka” zajmując 1. miejsce na liście OLiS i pokrywając się platyną. Druga płyta pt. “Egzotyka” zawierała 14 kawałków z różnych stron świata. Płyta ta pokryła się platyną już w przedsprzedaży, sprzedając się w ponad 30 000 kopii.

VNM VNM - 34 letni polski raper pochodzący z Elbląga. Współpracował m. in. z takimi artystami jak: Sokół, HiFi Banda, Pezet czy Donguralesko. Na scenie aktywny jest od 2000 roku. Raper wydał 6 płyt, z czego jedna z nich to "nielegal", przy czym 3 z nich uzyskały status złotej płyty.

DJ Hazel DJ HAZEL – właściwie mgr Michał Orzechowski –urodzony w 1980 r. w Warszawie polski DJ oraz producent muzyczny. Ma już za sobą występy z największymi gwiazdami świata muzyki. Gdyby wymieniając gdzie grał? Szybciej by można było wymienić gdzie nie grał, ponieważ gościł w większości klubów Polski jak również grał w klubach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji oraz Niemczech.